Çelebi - Facebook Pazarlama Destek Hizmet Paketi


HubSpot gibi uluslararası uzman kuruluşların raporları kapsamında pazarlamacıların %42 sinin Facebook’u kendi iletmelerinin, ürünlerinin ve/veya hizmetlerinin pazarlama çalışmalarında kullandıkları çok iyi bilinmektedir.

Adı geçen raporlar; pazarlamacıların Facebook ortamını kendi satışlarını artırmak için kullandıkları vazgeçilmez bir araç olduğunu ifade ettiklerini ortaya koymaktadır.

Çelebi Mühendislik olarak yapmakta olduğumuz çalışmalarda elde ettiğimiz tecrübeler; genel olarak işletme yöneticilerinin Facebook pazarlama araçlarını etkin olarak kullanmadıklarına işaret etmektedir.

Önemli olduğunu düşündüğümüz 5 Facebook pazarlama kaynağı hakkında özet bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Hatırınızda tutunuz!

Bu alanda yapılması gereken çalışmaları yapabilecek bilgi birikiminiz yoksa bilenlere yaptırmanın size önemli bir finansal yükü olmayacaktır.


Facebook ile Pazarlama Araçları

1.Facebook İşletme / Pazarlama Sayfası

Facebook işletme sayfanızda işletmenizin ürün ve/veya hizmetlerini tanıtabilir, aktiviteleri hakkında bilgi verebilirsiniz. Özellik arz eden konular hakkında duyurular yapabilir, sayfanıza gelen özel soruları cevaplayabilirsiniz.

Facebook’a ne kadar kaynak ayırmanız gerektiğine karar verme sürecinizde size yardımcı olacak önemli istatistiklerden de sizi haberdar eden iletiler gönderilecektir.

2.Facebook İş Sayfası

İşletmenizin Facebook pazarlama sayfasında ayrı bir uygulama olarak hayata geçirilmektedir. Bu uygulama oluşturulduğunda işletmenizin pazarlama sayfasında mevcut olan sıradan “Beğenenler”, “Fotoğraflar” ve benzeri sekmelerin yanında ayrı bir sekme olarak yer alacaktır.

İçeriğini tamamen kendinizin belirleyeceği, gerektiğinde kendi internet sitenizden sayfaların gösteriminin sağlanacağı bir araçtır. Facebook yöneticilerinin belirlediği genel işletim kurallarının hükümran olmadığı bu alanda istediğinizi yapabilme özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Facebook İş Sayfası, işletmenizin Facebook sayfasına ayrıcalık katacak ve ziyaretçilerinizi etkileyecektir. Daha da ötesinde İş Sayfanız; Facebook kullanıcılarının Facebook sitesini terk etmeden sizin siteniz ile etkileşimine olanak tanıyacaktır.

3.Facebook Reklamları

Bir internet siteniz yoksa Facebook Pazarlama sayfanıza veya internet siteniz varsa doğrudan kendi internet sitenize yönlendirebileceğiniz reklamlarınızın oluşturulduğu ve yönetildiği alandır.

Facebook reklamları oldukça uygun maliyetlerle satın alınabilmektedir. Örneğin 50 TL karşılığında 1.250 kişinin sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilmektesiniz. Yani Google reklamları ve muadilleri ile kıyaslanamayacak kadar ucuzdur. İnternette mevcut iddialı bir iş sitesinin bir ayda ortalama 1.000 kadar ziyaretçi aldığı düşünülürse bu maliyetlere katlanmak zor olmayacaktır.

Facebook reklamlarında kendini denemek isteyenler için Facebook sitesi dışında sayfa oluşturmayı sağlayacak çok fazla kaynak mevcut değildir. Ancak Facebook yardım sayfalarında, kendi sayfanızı oluşturmak için ne yapmanız gerektiği konusunda her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca başarı hikâyeleri ve sık sorulan sorular da mevcut. Bunun yanında, başa çıkamadığınız diğer sorunlarınız için iletişim bilgileri de var.

4.Facebook Atölyesi

Bu sayfa, Facebook’un pazarlamacılar için ayırdığı kaynaklar içinde en beğenilenidir. Yaratıcı Facebook kampanya galerisini bulacağınız bu sayfada, ödül kazanma kampanyalarını keşfedeceksiniz ve Facebook pazarlama kampanyalarında deneyimli olan kuruluşların dizinine ve daha fazlasına ulaşabileceksiniz.

5.Facebook Studio Edge

Bu araç, Facebook kampanya yaratıcılığını eve taşımak isteyenler için iyi bir kaynak niteliğini haizdir. Kısa süre önce oluşturulan Facebook Studio Edge, Facebook pazarlamacılığında yardımcı olacak ölçümler, araştırmalar, kaynaklar, araçlar ve kritik bilgi parçaları gibi kullanıcı doğrultusunda yürütülen bir online kurstur. Bu sayfadan bir beta üyelik alarak kursa hemen başlayabilirsiniz.

Güllüoğlu Baklava Facebook Pazarlama Sayfası
Güllüoğlu Baklava Facebook Pazarlama Sayfası inceleAwax Oto Koruma Sistemleri Facebook Pazarlama Sayfası
Awax Car Care Systems Facebook Pazarlama Sayfası inceleKantara Turizm Facebook Pazarlama Sayfası
Kantara Turizm Facebook Pazarlama Sayfası incele

 

 

Tüm bu hizmetleri paket halinde 400 TL + KDV fiyatla sunuyoruz.

 

Detaylar için bizimle iletişim sayfamızdan irtibata geçebilirsiniz.

 
İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Çelebi Eğitim Danışmanlık Mühendislik Dış Ticaret Ltd. Şti.'ne aittir.